Kanada Dil OkullarıCanada Language Schools

Kanada Dil Okulları

Kanada’da Dil Okulları

 

İngilizce’yi yurtdışında öğrenmek

Günümüzde, en az bir yabancı dil bilmek küresel dünyanın zorunlu bir koşulu haline gelmiş bulunmaktadır. İngilizce ise bu anlamda en çok konuşulan ve en çok talep gören dillerden biridir. İngilizce öğrenmek için çeşitli kurslara katılabilir, özel dersler alabilir, mobil uygulamalar kullanabilir ya da dil okullarıyla yurtdışına gidip hem kurs hem de günlük yaşam pratiği aracılığıyla dil öğrenebilirsiniz.

Birçok kişi hem dil öğrenmek hem de yurtdışı deneyimi kazanmak için kendi ilgileri ve bütçeleri doğrultusunda yurtdışına gitmeyi tercih etmektedir. Dil eğitiminin kalıcı olması ve nitelikli hale gelebilmesi için genellikle İngilizce’nin ana dil olarak kullanıldığı yerler seçilmektedir. Bunların başında ise Kanada gelmektedir. Hem kaliteli dil eğitimi hem günlük yaşam pratiğine kolay uyum sağlanabilir olması hem de çok kültürlü toplum yapısı Kanada’yı dil okulları alanında üst sıralara taşımaktadır.

Neden Kanada?

Dünyanın sadece belirli bölgelerinin ilgi gösterdiği bir yer olmakla kalmayıp hemen hemen dünyanın tüm bölgelerinin odağında Kanada bulunmaktadır. Dil öğrenmek amacıyla bir araya gelmiş olan insanların buluşmasına olanak sağlayan Kanada, dil okulları denildiğinde de akla gelen ilk yerlerden biridir. Hem siyasi ve ekonomik yapısı sebebiyle hem de eğitim alanında göstermiş olduğu gelişmeler sayesinde son derece önemli dil okullarına ev sahipliği yapmaktadır.

Kanada, dünya üzerinde en yaşanılır ülkeler arasında sayılmaktadır. Öncelikle, ülke olarak zengin bir ülkedir. Kişi başına düşen gelir bazında Kanada, uzun yıllardır üst sıralarda yer almaktadır. Bu zenginliğin bir sonucu olarak da yaşam standartları oldukça yüksektir. İnsanların huzur içerisinde yaşayabilmesi için her türlü imkân ve anlayış Kanada’da bulunmaktadır. Bu gelişmişlik oldukça fazla göç almasına neden olmakta ve nüfusunun büyük çoğunluğunu başka ülke kökenli vatandaşlar oluşturmaktadır. Bu çeşitlilik toplum içerisinde yaygın bir hoşgörü ve anlayış yaratmaktadır. Bu hoşgörülü toplum yapısı, yurtdışına dil okulu için birkaç aylığına gitmiş olan kişilerin bu süreçte herhangi bir uyum sorunu yaşamaması adına kişileri oldukça destekleyicidir. Yaşam standartlarının yüksek olması, ulaşımın kolay olması ve en güvenli ülkelerden biri sayılması kişilerin Kanada’yı sıklıkla tercih etmesini sağlamaktadır.

Kanada dil okullarının yanı sıra tam bir eğitim merkezidir. 

Dil eğitimini yurtdışında almak isteyen kişiler için Kanada’nın avantajlı olmasındaki bir diğer neden ise Kanada’nın tam bir eğitim merkezi olmasıdır. Kanada, eğitime verdiği önemden dolayı dil okullarının gelişimini destekler. Bu anlamda, dil okullarının yeterliliğini arttırmak için düzenli araştırma ve geliştirme çalışmaları yapılmaktadır. Talep edilen hizmetlerin ve günümüz şartlarına bağlı olarak değişen ihtiyaçların iyi analiz edilmesi; Kanada dil okullarının her geçen gün daha da iyiye gitmesine olanak sağlamaktadır.

Kanada’nın, özellikle İngilizce eğitiminde önde gelen yerlerden biri olmasının en büyük nedeni şüphesiz kendi ana dilinin de İngilizce olmasıdır. Ancak, ana dili İngilizce olan diğer pek çok ülkeyle kıyaslandığında ön plana çıkmasını sağlayan şey ise; Kanada’nın eğitim kalitesidir. Dil okullarında çok çeşitli programlar sunarak çocuklardan yetişkinlere ve hatta ailelerine kadar birçok farklı kesime hitap etmektedir.

Kanada’da iki dil birden öğrenebilirsiniz.

Kanada çift resmi dilin kullanıldığı nadir ülkelerden birisi olarak da dikkat çekmektedir. İngilizcenin yanı sıra Fransızca da Kanada'da resmi bir dildir ve herkes tarafından konuşulmaktadır. Bu nedenle hem İngilizce hem de Fransızca öğrenmek için de Kanada dil okullarını tercih edebilirsiniz.

Ülkemizden de çok sayıda öğrencinin ilgi gösterdiği Kanada dil okulları son derece modern uygulamalar geliştiren eğitim kurumlarıdır. Dünya standartlarında eğitim programları sunulan Kanada dil okullarında programlar teorik ve pratik öğrenmeye uygun hazırlanır. Genel İngilizce, genel Fransızca, akademik İngilizce ve Fransızca ön sırada bulunmaktadır. Ayrıca özel sahalarda uygulanmakta olan iş İngilizcesi ve iş Fransızcası da çok önemli bir eğitim programı olarak ilgi görmektedir. Mühendislik Medikal ve hukuk alanlarında kullanılmak üzere teknik İngilizce veya teknik Fransızca da dil okulları eğitim konseptinde yer almaktadır.

Dil Okuluna ne zaman gidilir?

Kanada dil okullarına istediğiniz dönem gidebilirsiniz. Uzun süreli ya da kısa dönem, yaz veya kış fark etmeksizin dil okullarında sunulan çeşitli etkinliklerle dil eğitiminizi destekleyebilirsiniz. Her dönem çeşitli sosyal etkinlikler, kamp programları ile sosyal hayatın da son derece renkli olduğu Kanada dil okullarında dünyada geçerli olan bütün eğitim programlarına yer verilmektedir.

Kur farkı, dil okullarında Kanada’yı ön plana çıkartmaktadır.

Diğer ülkelerle kıyasladığında Kanada Dolarının daha uygun olması da Kanada’yı ön plana çıkartmaktadır. Bu durum İngilizce öğrenmek isteyenlerin dil okulu için Kanada’yı tercih etmelerinde önemli bir etkendir.

Tüm bunların dışında Kanada dil okulları ile İngilizce öğrenmeyi tercih eden kişilerin günlük hayata kolaylıkla ayak uydurabilmesi de önemli bir noktadır. Yabancı bir ülkede İngilizce öğrenirken karşılaşılan zorlukların başında aksan farkları sayılabilir. Kanada’da, aksanı oldukça temiz bir İngilizce konuşulmaktadır. Bu anlamda da İngilizce pratiği yapmak için Kanada fazlasıyla uygun bir coğrafyadır.

Kanada Dil Eğitimi ve Çalışma

İngilizce başta olmak üzere kişilerin ana dilleri dışında en az bir dil daha biliyor olmaları artık küresel dünyanın zorunlu bir durumu haline geldi. Bunu gerçekleştirmek için kişiler kendi ilgileri, bütçeleri doğrultusunda belirli kurum ve kuruluşlar yardımıyla dil öğrenme yoluna gidebiliyor. Bu noktada dil okullarının kalitesiyle ve çekiciliğiyle dikkat çeken bazı kurumlar ön plana çıkmıştır. Bunların başında ise kanada dil okulları geliyor. Dünyanın sadece belirli bölgelerinin ilgi gösterdiği bir yer olmakla kalmayıp hemen hemen dünyanın tüm bölgelerinden dil öğrenmek amacıyla bir araya gelmiş olan insanların buluşmasına olanak sağlayan Kanada dil eğitimi denildiğinde akla gelen ilk yerlerden olmaktadır.

Yurtdışında dil eğitimi almak üzere bir araştırmaya çıkıldığında kişilerin karşısına çıkan ilk yerlerden biri Kanada olmaktadır. Özellikle yaz tatili dönemlerini en verimli şekilde geçirmek isteyen kişiler için dil okullarının yaz programları çok kısa sürede doldurulmakta ve bu okullar çok büyük bir talep görmektedir. Kanada’nın özellikle İngilizce eğitiminde dil eğitimi için önde gelen yerlerden biri olmasındaki en büyük pay şüphesiz kendi ana dilinin de İngilizce olmasıdır. Ancak ana dili İngilizce olan pek çok ülkeyle kıyaslandığında ön plana çıkmasını sağlayan şey ise Kanada’daki eğitim kalitesi olmaktadır. Dil eğitiminde çok çeşitli program alternatifleri sunarak çocuklardan yetişkinlere ve hatta aile ile birlikte devam edilen dil okullarına kadar çok geniş bir skalada dil eğitimi fırsatlarını sunmaktadır.

Firmamızın kurduğu ilişkiler ve bu alandaki deneyimi sayesinde uzun yıllardan beri kanada dil okulları ile Türkiye arasında bir bağ kurarak dil eğitimini yurtdışında en kaliteli şekilde almak isteyen kişilere avantajlar sunuyoruz. Kanada’da bulunan dil okulları sadece Türkiye’den değil Japonya, Meksika, Rusya, Brezilya ve Güney Kore başta olmak üzere Avrupa’nın ve Orta Doğu’nun pek çok ülkesinden de öğrenci kabul etmektedir. Bu nedenle eğitim kalitesi her geçen gün artmakta ve çeşitlenmekte, dil eğitimi için Kanada’ya giden kişiler de yabancılarla iletişim kurma ve dil becerilerini geliştirme noktasında hızla ilerleyebilmektedir.

Dil eğitimini yurtdışında almak isteyen kişiler için Kanada’nın avantajlı olmasındaki en büyük paylardan biri de Kanada’nın tam bir eğitim merkezi olmasıdır. Tüm eğitim kurumları sadece Kanada ve çevresinde değil aynı zamanda dünyanın sayılı kaliteli eğitim merkezleri ve dil okulları olmasından dolayı talep edilen hizmet ve sunulan eğitim kalitesi de son derece iyidir. Okulların ekonomik olarak da çok uygun fiyatlara sahip olması öğrencilerin yurtdışı dil eğitimlerinde Kanada’yı tercih etmesindeki en büyük paylardan oluyor. Bunun yanı sıra yurtdışına dil okulu için birkaç aylığına gitmiş olan kişilerin bu süreçte herhangi bir uyum sorunu yaşamaması adına da Kanada oldukça isabetli yerlerden biri olmaktadır. Yaşam standartlarının yüksek olması, ulaşımın kolay olması ve en güvenli ülkelerden biri sayılmasıyla kişiler Kanada’yı sıklıkla tercih etmektedir.

İngilizce eğitimlerinde Kanada’nın tercih edilmesinin sebebi ülkenin iki ana dilinden birinin İngilizce olmasıdır. Dileyenler burada sıklıkla konuşulmakta olan Fransızcayı da öğrenebilirler. Tüm bunların dışında kanada dil okulları ile İngilizce öğrenmeyi tercih eden kişilerin günlük hayatta yabancı bir ülkede İngilizce pratik yapmasında kendine kolaylık sağlayan en büyük nokta ise Kanada’nın aksanı oldukça temiz bir İngilizceyle konuşması olmaktadır. Oldukça sıcakkanlı ve artık yurtdışından gelmiş olan öğrencilere alışmış bir ülkede dil okulu için burayı ziyaret etmiş olan kişiler diledikleri gibi kendilerini de geliştirme fırsatını kolaylıkla bulabilirler.

Öğrenci Görüşleri

Testimonial

HaberlerNews