Kanada EğitimCanadian Education

Kanada Eğitim Danışmanlık

Uluslararası Standartlarda Eğitim Kariyer Yolunu Aydınlatır

Günümüzde yüksek standartlarda ve kaliteli eğitim almak amacı ile Türkiye ve dünyanın hemen her bölgesinden öğrenciler yurtdışındaki eğitim kurumlarına talepte bulunmaktadırlar. Bunun nedeni alınan eğitimin uluslararası standartlarda olması durumunda iş bulma ve kariyer imkânlarının çok daha kolay şekilde bireylerin önünde açılmasıdır. Türkiye’deki öğrencilere kariyer yolunda fırsatlar sunmayı hedefleyen DinamoEdu, Kanada eğitim kurumları ile bir köprü vazifesi kurarak, her yıl binlerce gencin bu gelişmiş ve seçkin ülkede eğitim almasına olanak tanıyor. Kanada G8 ülkeleri arasında yer almaktadır ve çok kaliteli bir eğitim altyapısına sahiptir. Politik ve ekonomik yönden son derece istikrarlı olan ülkede yaşam standartları da çok yüksek seviyelerdedir. Kanada eğitim sistemi ile eğitim kurumları çeşitliliği ve kaliteleri ile bütün dünyanın takdirini kazanmaktadır. Bu nedenle her yıl binlerce genç Kanada’da eğitim almak için başvuru da bulunmaktadır.

OECD PISA Test Sonuçlarına Göre Kanada İlk 10 Ülke Arasındadır.

Kanada eğitim sistemi her seviyeden öğrencinin okullara başvuru yapmasına ve eğitim almasına imkan sağlamaktadır. Kanada’daki eğitim sisteminin işleyişinin denetlenmesi ülke içerisinde yer alan resmi kurumlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Her eyalet özerk olup kendi eğitim sistemini oluşturma hakkına sahip olmakla birlikte ortak nokta evrensel normların göz önünde bulunduruluyor olmasıdır. Orta öğretimde dünyadaki ülkelerin matematik, fen ve okuma performansını ölçen OECD PISA testi sonuçlarına göre Kanadalı öğrencilerin performansı istikrarlı bir şekilde ilk 10 ülke içerisinde yer almaktadır.  En son 2015 yılında yapılan PISA testi sonuçlarına göre Kanadalı öğrenciler okumada 3, fen alanında 7 ve matematikte ise 10. sırada yer almıştır. Bir başka önemli nokta da eyaletler arasında PISA testi sonuçlarına göre homojen bir yapının söz konusu olmasıdır. Ayrıca Kanadalı öğrencilerin ortalama skorları ABD, İngiltere ve Avustralyalı öğrencilerden çok daha yüksektir.

Kanada’da Eğitimde Uygulama ile Teori İç İçe Geçmiştir.

Uzmanlar bu başarının tesadüf olmadığını ifade ediyorlar ve Kanada eğitim sisteminin başarısını vurguluyorlar. Kaliteli eğitimciler ve kaliteli okul konsepti anlayışı ile farklı alanlarda uygulamalı ve teorik eğitimler iç içe geçmiş durumda. Kolej eğitimi sırasında teorik bilgilerle öğrenciler donatılırken uygulamalı eğitim de buna eşlik ediyor. Kanada’daki eğitim standartları çok yüksek tutularak öğrencilerin kendi alanlarıyla ilgili kariyer yapmalarına olanak tanınıyor ve daha Kolej eğitimi ile birlikte iş bulma ve işverenlerle temas başlıyor.

İngilizce ve Fransızca’yı birlikte Öğrenme İmkanı da Vardır.

Ülkemizden de her yıl binlerce gencin başvuru yapmış olduğu Kanada eğitim sisteminin temellerinden biri de nitelikli dil eğitimidir. Kanada çift dilli eğitim veren ülkelerden biridir. Resmi dil olarak İngilizcenin yanı sıra Fransızca da bulunuyor. Bu sebeple İngilizce ve Fransızca dil eğitimlerini birlikte sunabiliyor. Böylece aynı eğitim kurumu tarafından yetkin bir İngilizce ve Fransızca dil becerisi öğrencilere kazandırılmış oluyor. Kanada'nın eğitim açısından tercih edilme nedenlerinden biri de danışmanlık uygulamalarıdır. Eyaletlere göre farklılık göstermekle birlikte her öğrenci için bir danışman hoca atanarak öğrencinin ülkeye ve eğitim kurumuna adaptasyonu çok kısa sürede sağlanıyor. Bir göçmen ülkesi olması dolayısı ile ülkeye yeni gelen kişilere karşı sıcak bir tavır ve ülkeye entegrasyonlarını kısa sürede sağlamaya yönelik olumlu bir tavır hakim. Kanada’daki bütün okullarda 5 ile 17 veya 18 yaşlar arasındaki çocuklar için eğitim zorunludur. İlkokul 8. sınıfa kadar olan eğitim vermektedir. Ortaokullar ise 5-6-7 ve 8. sınıflardaki öğrencileri kaydedebiliyorlar. Ortaöğretim kurumları da 7. ve 11. sınıflar arasında öğrenci kabul ederken eyaletlere göre yine farklılıklar yaşanabiliyor. Bu nedenle eğitimin zamanlaması ve programlanması açısından da Kanada'da oldukça esnek bir yapı var. Siz hangi yaşta olursanız olun Kanada’daki bir eğitim sistemine dâhil olarak nitelikli eğitimlerden faydalanabiliyorsunuz. Üstelik eğitimlerin başlama tarihi eyaletlere göre farklılık gösterdiğinden dolayı sizin için uygun olan bir programı tercih ederek eğitim alma hakkınızı sonuna kadar kullanabiliyorsunuz.

Üniversite ve Lisans Üstü Programlar İçin Kanada

Kanada eğitim sistemi yüksek lisans ve doktora çalışmaları açısından da dünyanın önde gelen üniversitelerine ev sahipliği yapıyor. Toronto Üniversitesi, McGill, UBC ve McMaster dünyada ilk 100 üniversite içinde kendilerine haklı bir yer edinmiştir. Üniversitelerdeki eğitim standartları çok yüksektir ve çalışmalarınızı gerçekleştirilirken size üniversite fonundan çeşitli ödenekler tanımlanabilir. Ekonomik açıdan da Kanada eğitim kurumları, İngiltere, ABD ve Avustralya ile karşılaştırıldığında, kaliteden taviz vermeksizin daha düşük bir bütçe ile eğitim almanıza imkan sağlar.

Kanada Eğitim Danışmanlık

Günümüzde artık eğitim konusunda sadece ülkemizde değil dünyanın çok farklı bölgelerinde kaliteli eğitim veren kurumlarda birçok kişi eğitim talebinde bulunuyor. Zira eğitim uluslararası standartlarda olduğunda iş bulma ve kariyer imkânları çok daha kolay bir şekilde bireyler önünde açılabiliyor. Bu noktadan hareket etmekte olan kurumumuz Kanada eğitim kurumları ile bir köprü vazifesi kurarak her yıl binlerce gencin bu müstesna ülkede eğitim almasına olanak tanıyor. Zira Kanada G8 ülkeleri arasında yer aldığından dolayı oldukça kaliteli bir eğitim altyapısına sahip. Ayrıca politik ve ekonomik yönden istikrarlı olan ülkede yaşam standartları da çok yüksek seviyelerde yer aldığından dolayı eğitim veren kurumların çeşitliliği ve kalitesi de bütün dünyanın takdirini kazanıyor. Bu sebeple her yıl binlerce genç Kanada eğitim almak için müracaat da bulunuyor.

Kanada eğitim sistemi her seviyeden öğrencinin yurt dışında müracaat ederek nitelikli olan eğitimlere dâhil olmasına olanak tanıyor. Bunun sağlanabilmesi için Kanada’daki eğitim mekanizmalarının denetlenmesi ülke içerisindeki yer alan kurumlar tarafından gerçekleştiriliyor. Her eyalet kendi öğrencilerine eğitim sistemini oluştururken evrensel normlar göz önünde bulunduruluyor. Dünyadaki en iyi matematik ve fen bilimleri arasında performans gösteren öğrenciler genellikle Kanada'dan çıkıyor. Tesadüf olmayan bu başarının sebebi Kanada eğitim sistemi olarak uzmanlar tarafından öne sürülüyor. Zira kaliteli eğitimciler ve kaliteli okul konsepti ile birlikte farklı alanlarda uygulamalar ve teorik eğitimler iç içe geçmiş durumda. Kolej eğitimi sırasında teorik bilgilerle öğrenciler donatılırken uygulamalı eğitim de buna eşlik ediyor. Ayrıca daha Kolej eğitimi ile birlikte iş bulma ve işverenlerle temas başlıyor. Bu sebeple Kanada’daki eğitim standartları çok yüksek tutularak bütün öğrencilerin kendi alanlarıyla ilgili kariyer yapmasına olanak tanınıyor.

Ülkemizden de her yıl binlerce gencin başvuru yapmış olduğu Kanada eğitim sisteminin temellerinden birisi de nitelikli dil eğitimi. Kanada çift dilli eğitim vermekte olan ülkelerden birisi. Resmi dil olarak İngilizcenin yanı sıra Fransızca da bulunuyor. Bu sebeple İngilizce ve Fransızca dil eğitimlerini birlikte sunabiliyor. Böylece aynı eğitim kurumu tarafından verilecek olan sertifikalarla birlikte İngilizce ve Fransızca alanında yetkin bir dil becerisi öğrencilere kazandırılmış oluyor. Kanada'nın eğitim noktasında tercih edilme sebeplerinden bir diğeri de danışmanlık uygulamaları. Eyaletlere göre farklılık göstermekle birlikte her öğrenci için bir danışman hoca atanarak öğrencinin ülkeye eğitim kurumuna adaptasyonu çok kısa sürede sağlanıyor. Bu şekilde Kanada’daki bütün okullarda 5 ile 17 veya 18 yaşlar arasındaki çocuklar için eğitim zorunlu. İlkokul 8. sınıfa kadar olan eğitim düzeyinde yer alıyor. Ortaokullar ise 5 6 7 ve 8. sınıflardaki öğrencileri kaydedebiliyor. Ortaöğretim kurumları da 7. ve 11. sınıflar arasında öğrenci kabul ederken eyaletlere göre yine farklılıklar yaşanabiliyor. Bu sebeple eğitimin zamanlaması ve programlanması açısından da Kanada'da oldukça esnek bir yapı var. Siz hangi yaşta olursanız olun Kanada’daki bir eğitim sistemine en başından dâhil olarak nitelikli eğitimlerden faydalanabiliyorsunuz. Üstelik eğitimlerin başlama tarihi eyaletlere göre farklılık gösterdiğinden dolayı sizin için en uygun olan bir programı tercih ederek eğitim hakkınızı sonuna kadar kullanabiliyorsunuz.

Bununla yetinmeyen Kanada eğitim sistemi yüksek lisans ve doktora açısından da dünyanın önde gelen üniversitelerine ev sahipliği yapıyor. Üniversitelerdeki bu eğitimler oldukça ciddi bir şekilde gerçekleştirilirken üniversite fonundan çeşitli ödenekler size tanımlanabilir. Ekonomik açıdan nitelikli eğitimlerin verilmiş olduğu Kanada Avrupa'nın veya Amerika'nın farklı ülkelerine göre çok daha uygun fiyatlarla dünya standartlarında eğitim almanıza olanak tanıyor.

Öğrenci Görüşleri

Testimonial

HaberlerNews